KONST / Litografier / Färglitografi 13051259
nr 1305 1259
Vera Nilsson
(1888-1979), Sverige
Färglitografi, Händer. Signerad, numrerad 66/260. Motivet: 56x42 cm
Vera Nilsson, svensk målare född i Jönköping 1888, död 1979.
Utrop:
800 kr
Såld:
3.400 kr
måndag 3 februari 2020
kl 20:51:45
300 kr
400 kr
450 kr
900 kr
1.200 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
Vera Nilsson
Läs mer om Vera Nilsson